Táncterápiás workshop -Vidovenyecz Andrea tánctanár, táncterapeuta vezetésével

Kényelmes öltözetre és cipőre lesz szükséged. Hozz magaddal laza zárt cipőt, amiben kényelmesen tud a lábad mozogni.

Vidovenyecz Andrea tánctanár és táncterapeuta gondoskodik a testi-lelki szellemi regenerációról.

Részvételi díj: 2 000 Ft/ fő
Szeptember 9-ig lehet befizetni a Megálló irodájában. Jelentkezhetsz facebookos üzenetben az oldalunkon, vagy a 0630 697 2004, 0630 720 0279-es telefonszámokon.

A workshop 8 főtől indul el.

……………………..…….
A táncot legtöbbször a szórakozáshoz soroljuk, pedig alkalmazzák már terápiaként is, életünk pszichológiai értelemben vett jobbá tétele érdekében.

A táncterápia, vagy táncos mozgásterápia a mozgás és a tánc pszichoterápiás használata az érzelmek, észlelés, társas kapcsolatok, viselkedés és egyéb fizikai állapotok javítására.
Mivel ez egy kifejező terápia, a táncterápia a mozgás és az érzelmek kapcsolataira épül. Az alapvető célja a táncterápiának az, hogy egészséges egyensúlyt és teljességérzést nyújtson.

Alapelvek:
A táncterápia elméletének alapelvei abból a feltételezésből indulnak ki, hogy a test és a lélek elválaszthatatlanok. A táncterápia meghatározott elméleti alapelveken nyugszik. Ezek az elvek pedig a következők: – A test és a lélek kölcsönhatásban vannak egymással, tehát egy mozgás változtatása minden funkcióra kihatással van
- A mozgás visszatükrözi a személyiséget
- A terápiás kapcsolat legalább néhány non-verbális közvetettséget igényel, például, hogy a terapeuta tükörként leutánozza a kliens mozdulatait
- A mozgás szimbólumokat tartalmaz, ezért tudattalan folyamatok is lejátszódhatnak közben
- A mozgás improvizálása megadja azt a lehetőséget a kliens számára, hogy a létezés egy új formáját tapasztalják meg
- A táncterápia a korai non-verbális kapcsolatokkal teli időkbe engedi vissza a klienseket ami közvetíthet a későbbi időkhöz is.
A test a lélek és a szellem egységéből adódóan a táncterápia minden egyénnek teljességérzetet biztosít.

Forrás: Wikipedia