Füge Produkció – IV. TITÁNium Színházi Projekt: A megtorlás napja

Füge Produkció – IV. TITÁNium Színházi Projekt: A megtorlás napja

színházi nevelési előadás Elliot Rodger: Kifordult világom című önéletrajza alapján

Időpont: 2018. 10. 02. 12:30

Helyszín: Régi Zsinagóga

2014. május 23-án a dél-kaliforniai Santa Barbarában egy huszonkét éves fiú, Elliot Rodger tizenhárom embert megsebesített, hatot megölt, majd önmagával is végzett. Mielőtt ezt megtette, egy 140 oldalas önéletrajzban leírta, hogyan vált jómódú, filmrendező apával büszkélkedő, érzékeny és okos fiúból gyűlölettel teli tömeggyilkossá. Hogy történhetett ez meg? Kinek a felelőssége? Volt más út? Beszélnünk kell Elliot Rodgerről.

Szereplők: Kovács Domokos, Kurta Niké, Csémy Balázs
Konzulens: Hajós Zsuzsa
Látványtervező:Mihály-Geresdi Zsófia
Rendezőasszisztens: Bordás Katinka
Produkciós vezető: Gulyás Dóra
Író, rendező: Varsányi Péter

“Az elődásnak kifejezett célja volt, hogy megmutassuk, mindannyiunkban jelen vannak vagy lehetnek azok a frusztrációk, amik Elliotban is, de mégis fontosabb, hogy megértsük, hol van az a határ, amikor ez átbillen és tömeggyilkossá válik valaki. Számomra komoly kihívást jelentett a karakterépítés szempontjából, hogy mennyire tehetem szimpatikussá ezt a fiút. [...] Fontos szempont volt, hogy megtaláljuk az egyensúlyt – megértsük és akár sajnáljuk is ezt a fiút, de még se értsünk egyet minden cselekedetével.”
„Sokkal veszélyesebb, ha valaki nem ismeri fel a bajt, nem kér segítséget” – lnterjú Kovács Domokossal

www.facebook.com/amegtorlasnapja

A produkció a IV. TITÁNium Színházi Projekt Jurányi-díjas előadása.

Támogatók: Tantermi Színházi Szemle, Polgár Krisztina Emlékalap, Budapest Főváros Önkormányzata, NKA, TITÁNium Színházi Projekt, Pesti Est, est.hu, Füge Produkció, Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház

Az előadást 16 éven felülieknek ajánljuk!
A program az EFOP-1.2.2-15-2016-00218 azonosító-számú, „Thalia szekerén – komplex személyiségfejlesztés, szakmai képzés, értő néző nevelés és önkéntesség az előadó-művészetek segítségével” projekt keretében, az Európai Szociális Alap támogatásával valósul meg.