Duna Táncműhely (Budapest) – MASZK Egyesület (Szeged): Képíró

Duna Táncműhely (Budapest) – MASZK Egyesület (Szeged): Képíró

Időpont: 2019. 05. 09. 16:30

Helyszín: Régi Zsinagóga

Az előadást Zoltánfy István fiatalon meghalt festőművész képei ihlették, s a róla kiadott emlékkötetből kölcsönözte a címét. Bemutatója a 2018-as THEALTER-en volt, a fesztivál nyitóelőadásként.

Zoltánfy István festőművész 1944-ben Deszken született és Szegeden élt, 1988-ban Ausztriában tragikus autóbaleset következtében vesztette életét. „Csak megszületni és meghalni ment el szülővárosából. Festményeinek képi világa, motívumkincse az alföldi és a szegedi életből, az alsóvárosi napsugaras házak vidékéről, a kocsmák, gyármellékek, családi otthonok miliőjéből vétetett. Legtöbb festményét átlelkesíti valamiféle szemérmes ünnepélyesség – ikonok, oltárképek hordozzák a mindennapi élet ábrázolatait. Szelíd fegyelemmel, ám izzó szenvedéllyel alkotott. Nemzeti és ízig-vérig európai művész volt.” – írta róla a 2005-ben a szegedi Grand Caféban megrendezett kiállításának ismertetője.
„Nincs egy kiemelt kép, ami mozgatna. Zoltánfy István teljes életműve színes és vibráló. Nagyon sokrétűek a képei […] Gyakorlatilag az összes motivál. Az előadás is a képeiről szól, hiszen azokon keresztül sejteni lehet, mi mozgatta őt a világ kapcsán, mi érdekelte. A képei keltette víziókat próbálom én továbbvinni, a dolgok mélyére nézni.”
Szegedi festőművész képeiből rendez előadást a Thealter-en Juhász Zsolt, Délmagyarország

 

A Duna Táncműhely alkotóműhely jellegét mindenekelőtt annak köszönheti, hogy produkcióról produkcióra más-más előadói gárdát hív meg, a Duna Művészegyüttes néptáncosai mellett rendszeresen dolgozunk a különböző tánctechnikákban jártas művészekkel.
Előadók: Lőrinc Katalin, Katona Gábor, Frigy Ádám, Fosztó András, Kriston Fruzsina
Zene: dj Panda
Fény: Lendvai Károly
Koreográfus-rendező: Juhász Zsolt
Sorvezető – a MASZK Egyesület beavató színházi nevelési programja. A belépés középiskolásoknak ingyenes.
A program az EFOP-1.2.2-15-2016-00218 azonosító-számú, „Thalia szekerén – komplex személyiségfejlesztés, szakmai képzés, értő néző nevelés és önkéntesség az előadó-művészetek segítségével” projekt keretében, az Európai Szociális Alap támogatásával valósul meg.