Koreografálták és előadják: a Szegedi Kortárs Balett művészei1. rész3. MŰSZAK – Kísérleti előadás az új koreográfus generáció munkáibólFontosnak tartom, hogy a társulat fiatal művészei kipróbálják, megérezzék a koreografálás, az alkotás élmé-nyét, nehézségeit. Ezért inspiráltam őket arra, hogy kedvük szerint hozzanak létre rövidebb-hosszabb műveket. Nem határoztam meg semmit, mindenki azzal dolgozott, akivel akart, és olyan témát boncolgatott, amit érde-kesnek talált. Én nagy örömmel néztem az elkészült darabokat, kérem Önök is fogadják szeretettel a fiatalok próbálkozásait. (Juronics Tamás, művészeti vezető)
Elfeledett igazságKoreográfus-előadó: Horváth M. GergőEgy fiatal menedéket keres kiselejtezett, korrupt világunkban. Vágyódik igaza és egy eszme után, melyet a hatalom korlátoz. Eközben tőle távol az otthonát bekebelező imperialista terjeszkedés a tetőfokára hág. Útja során rájön, hogy mennyire erős a társadalmi igazságtalanság a világban: mindenütt a kizsákmányoltság és az üldöztetés veszi körül. Valójában mind nincstelenek vagyunk! Ha azt mondják ránk: „javíthatatlan idealisták, a lehetetlent képzelik el”, akkor százszor is azt kell felelnünk: Igen, ilyenek vagyunk! Elég! Próbálkozzunk meg a lehetetlennel!
Csak úgyTáncolják: Szarvas Krisztina, Csetényi Vencel, Haller János, Horváth M. GergőKoreográfus: Tóth AndreaDJ Dusán zenéje inspirált, dinamikus mozgásanyagot álmodtam hozzá a táncosok egyedi stílusát felhasználva. Szólók, duettek, triók. Nem akartam történetet szőni, csupán egy hangulat vezérelt, ezt igyekeztem színpadra állítani: olyan világot, amit akkor, ott, az alkotás folyamata alatt, a zenét hallgatva a pillanat szült.
Látom(m)ásTáncolják: Hajszán Kitti, Zsadon FlóraKoreográfus: Szarvas KrisztinaEgy történet, amely azt akarja láttatni, hogy két nő, különböző érzésekkel, habitussal - talán a világnak, de fő-képp maguknak – egymás energiájából lopkodva akarja megjeleníteni gondolatait. A darabban elhangzik József Attila Óh szív, nyugodj! című verse Ágnes Vanilla, valamint Pataki Ferenc előadásában.
3Táncolják: Fehér Laura, Palman Kitti, Zsadon Flóra, Csetényi VencelKoreográfus: Palman KittiSokszor foglalkoztat a kérdés, hogy miért jó, és miért rossz nőnek lenni? Volt már olyan érzésem, hogy egyes helyzetek könnyebben megoldódnának, ha férfinak születtem volna, és hogy ilyenkor a nőiségem, mint egy fal, akadályoz bizonyos lépések megtételében. Pozitív viszont az érzékeny világ, amelyet mi nők vallhatunk ma-gunkénak, és amit olykor csak mi értünk - ezt szeretem. Az életemben rengeteg olyan dolog történik, amelyet a többi ezer és ezer nő is átélt már legalább egyszer, vagy legalább részben. Ezek a közös momentumok, meg-határozható fejlődési vagy érzelmi szakaszok inspiráltak. Végül három élesen elkülöníthető korszakot választot-tam, mely - úgy vélem - minden nő életében különös jelentőséggel bír.
2. részEGYSZEMÉLYES TÖMEGAlkotók-előadók: Mészáros Máté, Markovics Ágnes, Horváth M. Gergő, Kalmár AttilaZene: Falucskai Adrián, montázsFényterv: Stadler FerencKoreográfia: Kalmár Attila, Mészáros MátéAz életünkben megjelenő váratlan fordulatok – érzelmi életünk viharai – kizökkentenek a biztonságot adó, megszokott rutin-létből, szembesítenek önmagunkkal. Például a veszteség okozta kínzó fájdalom, a kielégíthe-tetlen vágyakkal történő radikális szembenézés kényszere, végességünk olykor-olykor felszínre törő tudata nagyon is képesek rá, hogy átalakítsák személyiségünket, másokhoz fűződő viszonyainkat. Előadásunk az emberélet eme határhelyzeteit tematizálja, azokat a krízis-pillanatokat tehát, mikor szakadék támad az „eddig” és „ezután” között. Mindezt dinamikus és korszerű mozgásszekvenciák segítségével, a tánc egyetemes, érzéki nyelvén.
Lehetséges, hogy Én adtam két teljesen különböző választ ugyanarra a kérdésre? A bennem élő személyisé-gek a külvilághoz való viszonyom alakulásától függően változtatják, újraértelmezik mondataim és létezésem lényegét. Ez a sokaság összezárva, belém szorítva, igazságot keresve alakít engem egyszemélyes tömeggé.
Az Egyszemélyes tömeg cím nem csupán a szóban forgó műre, hanem újonnan színre lépő társulásunkra is vonatkozik, melynek legfőbb szándéka, igyekezete, hogy mondandóját újszerű formában és közérthető módon tárja a nagyközönség elé.
Támogató:
NKA,
Szegedi Kortárs BalettKorlátozott nézőszám! Előzetes helyfoglalás szükséges!A belépődíj a Sorvezető programban részt vevő diákoknak 300 Ft, csoportok esetén a kísérőtanároknak ingyenesAz előadást követő beszélgetés házigazdája: Balog József.A Sorvezető program támogatója: OSI – Open Society Institute,
NKA Színházi Szakkollégium