Ez az a hely, ahol lenyomják a lázat, ahol tükröznek, ahol érzéstelenítenek és felnyitnak. Két ágyhoz kötött félőlény, két megspórolt élet – úgy különböznek egymástól, mint két tojás. Van is ebből félreértés rengeteg, az is jobb, mint a semmi, legalább segít kitölteni valamivel a két alvás közt feszülő időt. Tik-tak-tik, katartikus kitakarózás mindenkinek, aki él és mozog – nem segít, de nem is árt.
A Priznic két ágyban fekvő, talán haldokló, az életére visszatekintő ember végtelenbe nyúló párbeszéde. Az előadásban a síkok összekeverednek, a vízszintest függőlegesben látjuk, mintha felülnézetből néznénk le a két emberre. A dialógusból lassan bontakozik ki sivár és meg nem élt életük, a kihagyott lehetőségek, a kielégítetlenül maradt vágyak – eközben mindketten folyamatosan bizonygatják, milyen fantasztikus életük volt. A magyarázkodás egyre tekervényesebbé válik, de még a vég sem hoz beismerést. A darab témája alapvetően a depresszió, a mozdulni képtelenség. A kórház csak szimbólum, betegség az igazi élet, attól kell félni, nehogy elkapjuk, mert mégiscsak biztonságosabb itt feküdni.
A Tünet Együttes Szabó Réka táncos-koreográfus köré tömörülő színészek és táncosok összessége. Elnevezése 2006-ra tehető, származási hely: Alsóörs, gyártó: Peer Krisztián. A társulat előadásaiban az utcai performanszoktól színházi terekbe készült „besorolhatatlan műfajú” előadásokig, a tiszta improvizációtól a real-time videótechnológiát alkalmazó koreográfiákig minden megtalálható. Mernek hétköznapiak, kisszerűek, melankolikusak lenni, és groteszk humorral szemlélni mindezt.
„A nézőröhögtető szándékkal direkt felvezetett, majd harsányan eldurrantott poénok a mély értelmű beszólásokkal arányos elegyet létrehozva, lendületesen keverednek. A darab szimbolikája egyértelmű: a két, a nézőből együttérzést kiváltó kedves lúzer úgy vergődik az egészségügyi rendszer áttekinthetetlen gépezetében, mint mi magunk vagy bármely „egészséges” embertársunk az élet sűrűjében.” (Kutszegi Csaba, Színház)
Az előadás a 2006 évi Szegedi Alternatív Színházi Szemlén a BESZT (Befogadó Színházak Társulása) díját nyerte el.
Ha előadás előtt, vagy után elmélyednél, a háttéranyag letölthető. A Sorvezető – a MASZK Egyesület beavató színházi programja keretében. Az előadást követő beszélgetés házigazdája: Balog József. A Sorvezető program támogatója: OSI – Open Society Institute, NKA Színházi Szakkollégium
szereplők: Gőz István, Kövesdi László
fény, díszlet: Szirtes Attila
alkotótársak: Peer Krisztián, Regős János és a szereplők
rendező: Szabó Réka
Jegyár:800 Ft
Hozzászólások
Nincs bejelentkezve. Hozzászólást csak regisztrált és bejelentkezett felhasználó vehet fel.